Відстань між двома містами 64 км. Із Хотина до Чернівців виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них на 16 км/год більша, ніж швидкість другого, через що він приїхав у Чернівці на 12 хв раніше, ніж другий автомобіль.Знайдіть швидкість кожного автомобіля.
- 02.08.2018 01:55
- Математика
Ответы и объяснения 2
(64/x-64/(x+16))x=0.2x
1024/(x+16)=0.2x
1024/(x+16)(x+16)=0.2x(x+16)
1024=0.2x²+3.2x
-0.2x²-3.2x+1024=0
D=-3.2²-4*(-0.2)*1024=829.44
x1=(√829.44-(-3.2))/(2*(-0.2))=-80
x2=(-√829.44-(-3.2))/(2*(-0.2))=64 км в час
64+16=80 км в час
- 04.08.2018 00:37
Дано: Решение:
S = 64 км
v₁ = v₂+16 км/ч Время движения первого автомобиля:
t₁ = t₂ - 0,2 ч t₁ = S/v₁ = 64/(v₂+16) ч.
---------------------- Время движения второго автомобиля:
Найти: v₁; v₂ - ? t₂ = S/v₂ = 64/v₂ ч.
По условию:
t₂ - t₁ = 0,2
64/v₂ - 64/(v₂+16) = 0,2
64(v₂+16) - 64v₂ = 0,2v₂(v₂+16)
64v₂+1024-64v₂ = 0,2v₂²+3,2v₂
v₂²+16v₂-5120 = 0
D = b²-4ac = 256+20480 = 20736 = 144²
v₂₁ = (-b-√D)/2a = -80 -не удовлетворяет условию
v₂₂ = (-b+√D)/2a = (-16+144)/2 = 64 (км/ч)
v₁ = v₂+16 = 64+16 = 80 (км/ч)
Ответ: 80 км/ч; 64 км/ч.
- 04.08.2018 05:03