Вкладник зняв зі свого рахунку в банку 1/3 всіх грошей, а через деякий час – 2/5 залишку. Після цього на його рахунку залишилося 180 грн. Який був початков
ий внесок?
- 27.08.2018 11:51
- Математика
Ответы и объяснения 1
Позначимо початковий внесок Х, тоді перший раз він зняв 1/3 Х, і в ньогозалишилось 2/3Х (Х-1/3Х=2/3Х)
другий раз він зняв 2/5*2/3Х=4/15Х, і в нього залишилось 2/3Х - 4/15Х =6/15Х, а це за умовою задачі 180грн. Складаємо рівняння:
6/15Х=180
6Х=180*15
6Х=2700
Х=2700 : 6
Х= 450 (грн)- початковий внесок.
- 28.08.2018 21:09