1 задача :обчисліть об'єм сірчистого газу (н.у.) що виділиться в результаті взаємодії сірки масою 9,6 г з киснем об'ємом 4,48 л (н.у.) 2 задача : обчисліть масу нітратної кислоти масою 17 г у результаті його взаємодії з концентрована сульфатною кислотою , якщо масова частка виходу нітратної кислоти становить 96%
- 20.01.2018 15:18
- Химия
Ответы и объяснения 1
9.6 г 4.48 л V л
S+O2=SO2
32 г 22.4 л 22.4 л
V(O2)=9.6*22.4/32=6.72 л надо, а есть 4.48 л , S в избытке
решаем по кислороду
V(SO2)=4.48*22.4/22.4=4.48 л
2 задача:
17г x
NaNO3 + H2SO4(конц) = HNO3 + NaHSO4
85г 63г
m=M*n
m(NaNO3)по р-ции=85г
m(HNO3)по р-ции=63г
m(NaNO3)по усл=17г
x=17*63\85 = 12.6г - m(HNO3)
Ответ: 12.6 г
- 21.01.2018 21:09