Чи можно 18-кутник поділити на 15 трикутників?
Будь ласка розпишіть детально доведення.
- 19.06.2018 15:54
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
А що тут доводить? дуже просто.
наприклад, 4-кутник можна поділити мінімум на 2 трикутники
5-кутник -........ -на 3 трикутники
6-кутник - - на 4
.............
18-кутник - - на 18-2=16 трикутників
Так що - ні, не можна.
Якщо таке доведення не задовольняє, тоді таке - нехай можна поділити.
Тоді сума кутів 18-кутника дорівнює (за формулою 180*(n-2) ) 180*(18-2)= 2880
якщо ми поділили на 15 трикутників, то так як сума кутів трикутника=180, то сума всіх кутів буде 180*15= 2700. 2700≠2880
- 20.06.2018 17:11