Перыметр прамавугольніка роўны 40 см, а адна з яго старон - 4 см Знайдзіце сторану квадрата, роўнавялікага дадзенаму прамавугольніку.
- 23.09.2017 05:02
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
40:2=20 (см) - полупериметр
20-4=16 (см) - вторая сторона прямоугольника
4*16=64 (кв.см) - площадь прямоугольника = площади квадрата
а=8 (см) - сторона квадрата
- 24.09.2017 18:20