Тропічні види термітів будують глиняні вежі- термітники. Сума висот трьох веж дорівнює 21 м. Яка висота кожной з них, якщо відомо, що найбільша вежа на 2 м вища за середню, а середня- на 2 м вища за найменшу?
- 05.09.2018 12:59
- Математика
Ответы и объяснения 1
Спочатку варто дізнатися висоту найменшої вежі, для цього необхідно прирівняти усі висоти (або ж уявити, що всі висоти - однакові). тобто, якщо найвища на 2м вища за середню , а середня вища за найменшу на 2 м то :
21 - 4 - 2 (оскільки, прирівнявши найвищу до середньої ми віднімаємо 2м, але ж і середня вища за найменшу на 2, тобто висота найвищої вища за висоту найменшої на 4 м)
21 - 4 - 2 = 21 - 6 = 15(м)
тепер, прирівнявши усі вежі до найменшої , треба лише поділити отримане число на 3:
15:3=5(м) - довжина найнижчої
тепер дізнаємося довжину середньої для цього до 5 м треба додати ще 2(оскільки середня вища за найнижчу на 2 м):
5+2=7(м)
аналогічно і з найвищою:
7+2=9(м)
перевіримо:
5+7+9 = 21(м) отже, усе правильно.
______________________________
також можна вирішити через рівняння :
х м - найнижча вежа
(х+2)м - середня вежа
(х+2+2)м - найвища вежа
х+х+2+х+2+2 = 21
3х + 6 = 21
3х = 15
х = 5
х+2 = 7
х+2+2=9
- 06.09.2018 06:12