1.
Жаяу адам 10 км жолды белгілі бір
жылдамдықпен жүру керек еді, бірақ ол жылдамдығын 1 км/сағ арттырып, 10 км жолды 20 мин тезірек
жүріп өтті. Жаяу адамның алғашқы жылдамдығын табыңыз. Шығарылу жолын көрсетіп жіберулеріңізді сұраймын
Жауабы: 5 км/сағ
- 23.07.2018 01:06
- Математика
Ответы и объяснения 1
Х оның алғашқы жылдамдығы , шартты бойынша
10/x белгілі уақыт
10/(x+1) жүрген уақыты
10/x-10/(x+1)=20/60
3(10(x+1)-10x)=x(x+1)
30=x^2+x
x^2+x-30=0
D=11^2
x=-1+11/2=5 км/сағ
- 24.07.2018 15:54