Масова частка Карбону в алкані -84,21%, відносна густина за воднем 57.Знайти молекулярну формулу?
- 13.11.2017 23:52
- Химия
Ответы и объяснения 1
CnH2n+2
ω%(C)=84,21%
D(H₂)=57
----------------------------------------------
Знайти молекулярну формулу-?
1. D(H₂)=Mr÷Mr(H₂) Mr=D(H₂) x Mr(H₂)
Mr(CnH2n+2)=D(H₂) x Mr(H₂)
Mr(CnH2n+2)=2x57=114
2. CnH2n+2 =114
12n+2n+2=114
14n=114-2
n=112÷14=8
3. Молеклярная формула алкакна C₈H₁₈
4. Провiрим масова частка Карбону
Mr (C₈H₁₈)=8Ar(C)+18Ar(H)=114
ω%(C)=8Ar(C)÷Mr (C₈H₁₈)
ω%(C)=(8x12) ÷114×100%=84,21%
5. Вiдповiдь: Молеклярная формула алкакна C₈H₁₈
- 14.11.2017 17:09