1. (Вектор) BC1-(вектор)AC1+ (Вектор)AB=?
2. Вектор MK- вектор EK-вектор NM=?
3.вектор AB-вектор DA+ Вектор CD - вектор OD=?
4. Вектор PM+ Вектор BE -вектор PA-вектор BM=?
5.вектор EF -вектор QP+ Вектор FK-вектор EA- вектор AQ=?
- 20.08.2018 03:42
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
1)ВС1-АС1+АВ=ВС1+С1А+АВ=ВВ=В
2)МК-ЕК-NM=MK+KE+MN=(MN+MK)+KE=KN+KE=EN
3)AB-DA+CD-OD=AB+AD+CD+DO=(AB+AD)+(CD+DO)=DB+CO
4)PM+BE-PA-BM=PM+BE+AP+MB=AP+PM+MB+BE=AE
5)EF-QP+FK-EA-AQ=EF+PQ+FK+AE+QA=PQ+QA+AE+EF+FK=PK
- 21.08.2018 06:10