Өтінемін , шығарып бере аласыздар ма? Жауабы бар, тек шығару жолы керек.
1)Теңбүйірлі трапецияның үлкен табаны 9 см , табанындағы бұрышы 45 градус. Трапецияның кіші табаны 3 см . Трапецияның биіктігін табыңдар. Жауабы:3 см.
2)Теңбүйірлі трапецияның үлкен табаны 10 см , ал кіші табаны одан 4 см-ге кіші.Табанындағы бұрыш 45 градус.Трапецияның биіктігін , кіші табанын және орта сызығын табыңдар. Жауабы: 2 см; 6 см , 8 см.
3)Теңбүйірлі трапецияның бүйір қабырғасы мен үлкен табанының арасындағы бұрыш 60 градус. Үлкен табанының ұзындығы 11 см , ал бүйір қабырғасының ұзындығы 6 см, Трапецияның кіші табанын және орта сызығын табыңдар.
РАХМЕТ!!!!!!!!!!
- 19.02.2018 01:23
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
1) Трапеция Теңбүйірлі, сонда егер біз улкен табанына биіктіг жургісек сонда тенбуйірлі және тікбурышты ушбурыш пайда болады! Онда онын быр катеты
(9-3)/2=3 тен, онда онын екынші катеты және ол сол ушбырыштын биіктігі де болады, ол 3 тен болады !
2)Егер улкен табаны 10 см болса , онда кіші табаны 6 тен, біз биіктіг жургісек кайтадан тенкабыргалы ушбурыш пайда болады, H=(10-6)/2=2 , орта сызыгы (10+6)/2=8
3) Кіші табанын х деп белгілейік , онда
(11-x)/2 / sin 30 = 6
11-x =6
x=5
Онды кіші табаны 5 тен , ал орта сызыгы (11+5)/2=8
- 20.02.2018 21:32