1.Обчисліть кути рівнобічної трапеції, у якій діагоналі перпендикулярна до бічної сторони та утворює з висотою, опущеною з вершини тупого кута, кут 60 градусів.
2. Обчисліть периметр прямокутного трикутника, якщо катет і гіпотенуза відноситься як 3:5, а другий катет дорівнює 16 см.
- 19.03.2018 16:24
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
1) Скопиювати малюнок не виходить, спробую так пояснити.АВСD трапеція,СК-висота,кут АСD=90 град.,кут АСК=60 град Відповідно кут КСD =90-60=30 град .В трикутн. КСD:кут К=90, кутС=30, кут D=60град. Отже один кут трапеції 60 град, так як вона рівнобічна, тоі ще один 60 град.Верхній кут в сумі складає з нижнім 180 град, отже верхні кути по 120 град.
2) Нехай х -коєфіцієнт пропорційності, тоді один катет 3х,то гіпотенуза 5х. За теоремою Піфагора ( 3х)в квадр.+16 в квадр.=( 5х)в квадр.
9х 2+ 256=25 х 2
16х 2=256
х 2 =16
х=4
Маємо один катет 12см,гіпотенуза 20 см,другий 16 см.Периметр: 12+20+ 16=48 см.
- 20.03.2018 19:45