Горизонтальний мідний провідник масою 3 г підвішений за кінца на провідних нитках. Середня частина провідника довжиною 5 см перебуває в однорідному магнітному полі з індукцією 60мТл. Лінії магнітної індукції є горизонтальними та перпендикулярними до провідника. Коли у провіднику тече струм, сила натягу ниток зменшується до нуля. Визначте силу струму, вважаючи що g= 10 м/с в квадраті.
- 21.06.2017 01:06
- Физика
Ответы и объяснения 1
m = 3 г = 3*10⁻³ кг
L = 5 см = 5*10⁻² м
B = 60 мТл = 60*10⁻³ Тл
α = 90°
g = 10 м/с²
__________
I - ?
На проводник с током в магнитном поле действует сила тяжести:
Fт = m*g = 3*10⁻³*10 = 0,030 Н
На этот же проводник действует и сила Ампера:
Fa = I*B*L*sin α = 60*10⁻³*5*10⁻²*1*I = 0,003*I
По условию задачи:
Fа = Fт
0,003*I = 0,030
Отсюда величина тока:
I = 0,030 / 0,003 = 10 А
Ответ: I = 10 A
- 22.06.2017 09:15