Визначте кількість штрихів на 1 см дифракційної гратки, якщо при нормальному падінні світла з довжиною хвилі 600 нм гратка дає перший максимум на відстані 3,3 см від центрального. Відстань від гратки до екрану 110 см.
- 20.09.2017 05:15
- Физика
Ответы и объяснения 1
sin α ≈ tg α = l / L , т.к. l << L
d = k * λ * L / l = 1 * 600*10⁻⁹ м * 110 см / 3,3 см = 2*10⁻⁵ м
т. е. 20000 штрихов на 1 метр или 200 штрихов на 1 см
- 21.09.2017 19:17