За умовою задачі запишіть систему рівнянь, позначивши невідоми величини через Х і У. Знайдіть катети прямокутного трикутника, якщо його гупотенуза становить 13см, а периметр -30см.
- 20.08.2018 18:27
- Математика
Ответы и объяснения 1
Пусть один х- длина одного катета, у-длина другого катета
тогда Х^2+у^2=13^2
х+у+13=30 Решим систему уравнений
х=17-у
(17-у)^2+у^2=169
х=17-у
289- 34у+ у^2+у^2=169
2у^2-34у+120=0
у^2-17у+60=0
Д=289-240=49
у1=(17-7)/2=5
у2=(17+7)/2=12
при у=5 х=17-5=12
при у=12 х=17-12=5 т.е. Один катет равен 12, а другой 5
- 21.08.2018 08:51