Помогите решить задачу: Лодка плыла по течению реки 3,5 часа, против 2,5 часа. Всего лодка проплыла 49,8 км. Скорость течения реки 1,8 км/час. Найдите собственную скорость лодки.
- 05.08.2018 07:44
- Математика
Ответы и объяснения 1
Нехай х км / год - власна швидкість човна, тоді її швидкість за течією річки становить (х +1,8) км / год, а проти течії - (х-1, 8) км / ч. Всього човен пропливла 3,5 (х +1,8) +2,5 (х-1, 8) або 49,8 км. Складемо і вирішимо рівняння:
3,5 (х +1,8) +2,5 (х-1, 8) = 49,8
3,5 х +6,3 +2,5 х-4, 5 = 49,8
6х = 49,8-1,8
6х = 48
х = 48:6
х = 8
Відповідь: власна швидкість човна 8 км / ч.
- 06.08.2018 01:13