Суміш етану і етилену об'ємом 10 л піддали високотемпературному дегідруванню, внаслідок якого отримали суміш етилену і водню об'ємом 16 л. Всі об'єми зведено до нормальних умов. Визначте об'ємну і масову частки етилену у вихідній суміші.
(відповідь: об'ємна частка-40%,масова частка-38,4%)
Заранее спасибо)
- 18.07.2017 16:19
- Химия
Ответы и объяснения 1
С2Н6 збільшення об’єму суміші відбулось за рахунок відщеплення Н2 від етану.
С2Н6 = С2Н4+Н2
16-10=6 л Н2 утворилось, значить в реакцію вступило 6 л С2Н6, і було
10-6=4 л С2Н4
Об’ємна частка φ C2H4=4/10*100%=40%
Знайдемо маси вихідних газів: m (С2Н6)= V/Vm*М=6/22,4*30=8,036 г
m (С2Н4)= V/Vm*М=4/22,4*28=5 г
m(суміші)=13,036 г Масова частка етилену
w(С2Н4)=5/13.036*100%=38.36%
- 19.07.2017 08:48