Виведіть формулу гідроксидів, масова частка елементів у яких складає:
а) Манган-61,7%, Оксиген-36,0%, Гідроген-2,3%
Б) Станум-77,7%, Оксиген-21,0%, Гідроген-1,3%
- 08.09.2018 11:18
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
W(Mn)=61.7%
W(O)=36%
W(H)=2.3%
Найти:
Формулу гидроксида
Решение:
Условно возьмём массу за 100г.
m(Mn)=m×w=100г×0.617=61.7г
m(O)=100г×0.36=36г
m(H)=100г×0.023=23г
n(Mn)=m:M=61.7г:55г/моль=1.12моль
n(H)= 2.3г:1г/моль=2.3моль
n(O)=36г:16г/моль=2.25моль
n(Mn) : n(O) : n(H)=1.12 : 2.25 : 2.3
1.12 : 2.25 : 2.3
1 : 2 : 2
Mn - 1
O - 2
H - 2
Ответ: формула - Mn(OH)2
2.
Дано:
W(Sn)=77.7%
W(O)=21%
W(H)=1.3%
Найти:
Формулу гидроксида
Решение:
m(Sn)=m×w=100г×0.777=77.7г
m(O)=100г×0.21=21г
m(H)=100г×0.013=1.3г
n(Sn)=m:M=77.7г:119г/моль=0.65моль
n(H)= 1.3г:1г/моль=1.3моль
n(O)=21г:16г/моль=1.31моль
n(Mn) : n(O) : n(H)=0.65 : 1.31 : 1.3
0.65 : 1.31 : 1.3
1 : 2 : 2
Sn - 1
O - 2
H - 2
Ответ: формула - Sn(OH)2
- 09.09.2018 22:21