Приготували суміш азоту та вуглекислого газу, маса якої дорівнює
18.8г. а об'єм -11.2л (н.у.). Обчисліть об'єм азоту в суміші
- 26.03.2018 10:32
- Химия
Ответы и объяснения 1
n = V / Vm = 11.2 / 22.4 = 0.5 моль
Нехай азоту в суміші х моль, тоді вуглекислого газу 0.5 - х моль
Користуючись формулою m = M * n виразимо маси обох газів
28 * х + 44 * (0.5 - х) = 18.8
28х + 22 - 44x = 18.8
16x = 3.2
x = 0.2
Отже, азоту 0.2 моль. Рахуємо об'єм азоту
V = n * Vm = 0.2 * 22.4 = 4.48 л
- 27.03.2018 02:32