На аднауленне аксиду медзи (2) спатрэбиуся вадарод масай 1.00 г . Различыце масы медзи и вады якия утварылися пры гэтым
Даю 15 баллов
- 14.07.2018 00:47
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(H2)=1 g
CuO
----------------
m(Cu)-?
m(H2O)-?
CuO+H2-->Cu+H2O
M(H2)=2 g/mol
n(H2)=m/M=1/2=0.5mol
n(H2)=n(Cu) = n(H2O)
M(Cu)=64 g/mol
M(H2O)=18 g/mol
m(Cu)=n*M=0.5*64 = 32g
m(H2O)=n*M=0.5*18=9 g
ответ 32г , 9 г
- 15.07.2018 02:23