Обчисліть масу солі та об'єм води, потрібні для виготовлення фізіологічного розчину об'ємом 1 л та густиною 1 кг/л / З ДАНО
- 06.12.2017 16:49
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
V(розч. NaCl) = 1 л
ω(NaCl) = 0.9% = 0.009
ρ(NaCl) = 1 кг/л
m(NaCl) - ?
V(H2O) - ?
Розв'язування.
m(poзч. NaCl) = V(розч. NaCl)×ρ(NaCl)
m(poзч. NaCl) = 1 л×1 кг/л = 1 кг = 1000 г
m(NaCl) = m(розч. NaCl) × ω(NaCl)
m(NaCl) = 1000 г×0,009 = 9 г
m(H2O) = m(розч. NaCl) - m(NaCl)
m(H2O) = 1000 г - 9 г = 991 г
V(H2O) = m(H2O)/ρ(H2O)
V(H2O) = 991 г/1 г/мл = 991 мл
Відповідь: маса солі - 9 г, об'єм води - 991 мл
- 07.12.2017 21:59