Змішали 6 літрів суміші (н.у)пропану з пропеном та 5 л Н2 .Цю суміш пропустили над каталізатором при нагріванні . Об.єм суміші 7 л н.у .Знайдіть об.ємну частку пропану в суміші
- 02.05.2017 00:16
- Химия
Ответы и объяснения 1
До реакції: V(суміші) = 6 + 5 = 11 л
Після реакції: V(суміші) = 7 л
ΔV = 11 – 7 = 4 л
Як відомо, в реакцію з воднем вступає тільки пропен.
Рівняння реакції має такий вигляд: С₃Н₆ + Н₂ = С₃Н₈
ΔV за рівнянням реакції становитиме: 2 – 1 = 1 л
Тоді: якщо ΔV = 1 л то реагує 1 л С₃Н₆
якщо ΔV = 4 л то реагує Х л С₃Н₆
Звідси, Х = 4 л С₃Н₆.
Отже у початковій суміші було 4 л С₃Н₆ і 2 л С₃Н₈
Обємна частка пропану в цій суміші становитиме: 2:6 ∙100% = 33,33%
Відповідь: 33,33%
- 02.05.2017 23:21