Алюміній оксид масою 15,3 г повністю розчинили в хлоридній кислоті. До утвореної солі додали натрій гідроксид до повної її взаємодії. Обчисліть маси кінцевих продуктів реакції. Назвіть уворені сполуки.
- 23.07.2018 16:36
- Химия
Ответы и объяснения 1
Al2O3 + 6HCL = 2AlCl3 + 3H2O
AlCL3 + 3NaOH = 3NaCL + Al(OH)3
n (Al2O3) = 15,3 / 102 = 0,15 моль
n (Al2O3) : n(AlCl3) = 1:2
n (AlCl3) = 0,3 моль
n(AlCl3) : n(NaCl) : n(Al(OH)3) = 1:3:1
n (NaCl) = 0,9 моль
m (NaCl) = 0,9 x 58,5 = 52,65 г
n (Al(OH)3) = 0,3 моль
m (Al(OH)3) = 0,3 x 78 = 23,4 г
Ответ: 52,65 г, 23,4 г
- 24.07.2018 18:33