Для проведення реакції естерифікації взяли оцтову кислоту масою 90 г та
етанол масою 75 г.Маса утвореного естеру становить ______г
- 04.06.2017 17:25
- Химия
Ответы и объяснения 1
CH3COOH+C2H5OH=CH3COOC2H5+H2O
1 моль---------1 моль-------1 моль
n(CH3COOH)=90/60=1.5 моль
Mr(CH3COOH)=60
n(C2H5OH)=75/46=1.63 моль в избытке
Mr(C2H5OH)=46
n(CH3COOC2H5)=n(CH3COOH)=1.5 моль
m(CH3COOC2H5)=1.5*88=132 г
Mr(CH3COOC2H5)=88
- 05.06.2017 04:48