Разлічыце масу сілікату натрыю, які ўтварыўся пры сплаўленні гідрааксіду натрыю масай 23кг з лішкам аксіду крэмнію(iv)
- 24.07.2017 01:58
- Химия
Ответы и объяснения 2
2NaOH+SiO2=>Na2SiO3+H2O
D(NaOH)=23/40=0.575 моль
D(Na2SiO3)=0.2875 моль
m(Na2SiO3)=0.2875*122=35.075 грамм
Ответ 35,075 грамм
- 25.07.2017 01:05