1) . У якій із запропонованих речовин масова частка Гідрогену найбільша:
а) НСІ; б) Н2О; в) КОН. Для речовини Н2О обчисліть відношення мас елементів.
2). Зробіть висновок про здатність атомів утворювати прості та складні речовини. Наведіть приклад.
- 18.08.2017 01:03
- Химия
Ответы и объяснения 1
1) б
Дано: HCl, H2O, KOH
Знайти: w (H)
рішення:
w (е) = Ar (е) ∙ n (е) \ Mr (в-ва)
Mr (HCl) = 1 + 35,5 = 35,5
Mr (H2O) = 1 ∙ 2 + 16 = 18
Mr (KOH) = 39 + 16 + 1 = 56
Для HCl w (H) = 1 ∙ 1 \ 36,5 = 0,027 = 2,7%
Для H2O w (H) = 1 ∙ 2 \ 18 = 0,11 = 11%
w (О) = 16 ∙ 1 \ 18 = 0,89 = 89%
Для KOH w (H) = 1 ∙ 1 \ 56 = 0,018 = 1,8%
відповідь: більше масова частка водню в Н2О w (H) = 11%
2) Атоми одного виду можуть утворювати прості речовини у вигляді аллотропних видозмін і у вигляді простих молекул. Наприклад: О2 - кисню, О3 - озон
Атоми різного виду можуть утворювати різні з'єднання: H2O, KClO3, C6H12O6
- 19.08.2017 21:28