Яку масу натрій карбонату декагідрату( кристалічної соди) і яку масу води потрібно взяти для приготування 100 г розчину з масовою часткою натрій карбонату 1%?
- 12.07.2017 04:37
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
m р-ра (Na2CO3) = 100 г
w(Na2CO3) = 1 %
Найти:
m (Na2CO3∙10H2O), m(H2O)
Решение:
1) найдем массу соли необходимого для приготовления 100 г 1%-ного раствора сульфата меди:
w(р-ра) = m(р.в.) ∙ 100%\ m(р-ра)
m(с Na2CO3) = m(р-ра) ∙ w(р-ра) \ 100%
m(Na2CO3) = 100 г ∙ 1% \ 100% = 1 г
2) вычислим массу Na2CO3∙10H2O которого нужно взять чтобы приготовить раствор Na2CO3:
М(Na2CO3∙10H2O) = 23∙2 + 12 + 16∙3 + 10(1∙2+16) = 286 г\моль
М(Na2CO3) = 23∙2 + 12 + 16∙3 = 106 г\моль
В 286 г (Na2CO3∙10H2O) – 106 г (Na2CO3)
В х г (Na2CO3∙10H2O) – 1 г (Na2CO3)
х г = 286 г ∙ 100 г \106 г = 2,7 г
3)Вычислим массу необходимой воды для раствора:
m(Н2О) = m(р-ра) - m(р.в.) = 100 г – 2,7 г = 97,3 г
найти: m (Na2CO3∙10H2O) = 2,7 г
m(H2O) = 97,3 г
- 12.07.2017 22:57