Радіус основи циліндра 5 см,а діагональ його осьового перерізу утворює площиною кут 60 градусів.Знайдіть висоту циліндра?
- 21.07.2018 17:48
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
1)Дано: цилндр, АВСD- перерз, ВD-дагональ, R=АО=ОД=6 см, кут ВDА=60 градусв
Знайти: АВ, S abcd
з трикутника ВDА ( кут ВАD= 90 градусв)
tg60= AB/AD AD=AO+OD=12 см
AB=AD tg60
AB=12 * корнь з 3
Осьовим перерзом прямокутник, отже
S=AB*AD
S=12коренв з 3 * 12=144 корнь з 3 (см2)
2)осьовим перерзом прямокутник, а прямокутник, у якого дагонал перпендикулярн — це квадрат, отже висота = 2R=10 см
- 22.07.2018 05:00