Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 1 см і 7 см ,а дiагональ дiлить ii тупий кут навпiл.Знайдiть площу трапецii.Решение полностью, пожалуйста.
- 09.09.2016 08:13
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Побудуємо рівнобічну трапецію АВСD. у якій ВС=1 см,. АD=7 см, ВD діагональ, яка ділить кут АВС навпіл.
∠СВD=∠АDВ . різносторонні при паралельних ВС і АD і січній ВD.,∠АВD=∠АDВ, отже, ΔАВD - рівнобедрений, АD=АВ=7 см.
Побудуємо висоту ВК.
АК=(7-1)/2=3 см.
Обчислимо ВК.
ΔАВК: ВК²=АВ²-АК²=49-9=40; ВК=√40=2√10 см.
Обчислимо площу трапеції
S=(ВС+АD)+/2·ВК=(1+7)/2 ·2√10=8√10 см².
Відповідь: 8√10 см²
- 01.01.1970 00:00