.Відрізок, який сполучає центр верхньої основи циліндра з точкою кола нижньої основи, дорівнює 6 см. Знайдіть площу бічної поверхні циліндра, якщо його висота дорівнює діаметру основи.
- 07.12.2017 13:56
- Геометрия
Ответы и объяснения 2
Пусть центр верхнего основания - О, центр нижнего основания - О1, точка на нижнем основании - А. Тогда ОО1 = L = 2R
Тр-к АОО1 - прямоугольный с прямым углом при О1. Катеты: ОО1 = 2R и АО1 = R
По теореме Пифагора: ОА² = ОО1² + АО1²
6² = 4R² + R²
5R² =36
R² = 36:5
R = 1.2 ·√5
L = 2R = 2.4·√5
Площадь боковой поверхности:
Sбок = 2πR·L = 2π·1.2 ·√5·2.4·√5 = 28.8 (cм²)
- 08.12.2017 02:09
По теоремі Піфагора: ОА2 = ОО12 + АО12
62 = 4R2 + R2
5R2 =36
R2 = 36:5
R = 1.2 ·√5
L = 2R = 2.4·√5
Площа бічної поверхні:
Ѕбок = 2πR·L = 2π·1.2 ·√5·2.4·√5 = 28.8 (см2)
- 09.12.2017 14:00