В прямоугольном треугольнике MNP (угол M=90 градусов) проведена высота MH. Гипотенуза NP=16, угол MNP=30 градусам. Найдите NH
- 18.02.2018 22:09
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Дано:
MNP - прямокутний трикутник
∠М=90°
NP=16
∠N=30
MH⊥NP, MH - висота
знайти: NH
за теоремою про кут 30°: сторона, що лежить проти кута 30° дорівнює половині гіпотенузи. Отже, МР=16÷2=8см.
ми знаємо, що сума кутів трикутника = 180°.
Отже, ∠Р=180-(90+30)=60°
У нас знову вийшов прямокутний трикутник МНР в якому: ∠МНР=90°, ∠МРН=60°, ∠НМР=30°.
знову за теоремою про ∠30°: НР=8÷2=4см
16-4=12см - довжина відрізка NH
- 19.02.2018 18:21