Одна з найвеличніших сторін - піраміда хіопса має форму правельної чотирикутної піраміди з висотою 150 м і бічним ребром 220м. Знайти об'єм і площу бічної поверхні цієї піраміди.
- 18.09.2018 04:53
- Геометрия
Ответы и объяснения 2
1) Знайдемо величину квадрата половини діагоналі основи піраміди за т. Піфагора з прямокутного трикутника, утвореного висотою піраміди її бічним ребром та половиною діагоналі.
220^2-150^2=48400-22500=25900
Знайдемо сторону основи піраміди із пр. трикутника утвореного двома половинами діагоналей та стороною основи
2*25900=51800 (м^2) - квадрат довжини сторони основи, а також площа основи
Об'єм правильної піраміди - третина добутку площі його основи та висоти
V=51800*150/3=2590000 (м^3)
Знайдемо висоту бічної поверхні
48400-51800/4=48400-12950=35450
Площа бічної поверхні S=4*(1/2) висоти бічної поверхні * довжину основи
S=2*кв. корінь(35450*51800)=близько 85704 (м^2)
Десь якось так - потрібно перевірити
- 19.09.2018 14:13
Половина гипотенузы основания = корень ( ребро в квадрате - высота в квадрате) =
= корень (220 в квадрате - 150 в квадрате )= корень(48400-22500)=172 м (округленно)
Диагональ основания = 2 х 172 = 344 м
Диагональ основания в квадрате = сторона основания в квадрате + сторона основания в квадрате , 344 в квадрате = 2 х сторона основания в квадрате
Сторона основания = корень (Диагональ основания в квадрате /2) = корень (344 в квадрате/2) = корень (59168) м
Площадь основания = Сторона основания в квадрате =(корень (59168)) в квадрате= 59168 м2
Объем = 1/3 Площадь основания х высоту = 1/3 х 59168 х 150 =2958400 м3
Апофема боковой грани= корень (1/2 Сторона основания в квадрате + высота в квадрате) = Корень (121, 6 в квадрате + 150 в квадрате) = корень (37287) = 193 м
Площадь боковой поверхности =1/2 периметра основания х Апофема боковой грани = 1/2 (243,2 х 4) х 193= 93875 м2
- 20.09.2018 15:14