Внаслідок поділу одного ядра Урану-235 виділяється 3.2*10^-11 дж енергії. Яка кількість енергії вивільняється внаслідок повного поділу 1 г цього ізотопу. Яку кількість кам'яного вугілля треба спалити, щоб отримати таку кількість енергії? питома теплота згорання кам'яного вугілля становить 29 МДж/кг
- 16.03.2018 08:09
- Физика
Ответы и объяснения 1
1. Какая энергия выделится.
m = 1 г = 10⁻³ кг - масса
μ = 235*10⁻³ кг/моль (Уран-235) - удельный вес атома
Na = 6*10²³ - количество атомов
Ео = 3,2*10⁻11 дж
НАЙТИ
E=? - энергия от 1 г Урана-235
РЕШЕНИЕ
Количество ядер в атоме по формуле
N = m*Na/μ = 10⁻³/(235*10⁻³)* 6*10²³ = 2.55*10²¹ - ядер в 1 г.
Выделяемая энергия по формуле
E = N*Eo = 2.55*10²¹ * 3.2*10⁻¹¹ = 8.16*10¹⁰ дж.- ОТВЕТ
2. Сколько каменного угля надо сжечь
Делим "уран" на "уголь"
E₂₃₅ = 8.16*10¹⁰ дж - выделилось из 1 г Урана-235.
E₁₂ = 29 Мдж/кг - теплота сгорания угля.
М = (8,16*10¹⁰)/(29*10⁹) = 0,28*10 = 2,8 кг - угля нужно - ОТВЕТ
ДОПОЛНИТЕЛЬНО
2,8 кг = 2800 г
Угля требуется в 2800 раз больше.
- 17.03.2018 13:24