4 т мұнайды 1500 м тереңдіктен соғып алу үшін сорғының іштей жану қозғалтқышы бензиннің қандай мөлшерін жағады? Іштен жану қозғалтқышын ПƏК-і 30%
- 20.05.2017 23:28
- Физика
Ответы и объяснения 1
m₁ = 4 т 4 000 кг
h = 1 500 м
КПД = 30% или 0,3
_____________
m₂ - ?
Решение
1)
Полезная работа - это работа по поднятию нефти:
Апол = m₁*g*h = 4000 * 10 * 1500 = 60*10⁶ Дж
2)
Затраченная энергия - это энергия сгоревшего бензина:
Q = q*m = 46,2*10⁶*m₂ Дж
3)
КПД = Aпол / Q
Получаем:
0,3 = 60*10⁶ / (46,2*10⁶*m₂)
0,3*46,2*10⁶*m₂ = 60*10⁶
13,86*m₂ = 60
m₂ = 60/13,86 ≈ 4,33 кг бензина надо сжечь (то есть более 6 литров)
- 21.05.2017 04:32