Два велосипедисти, виїхавши одночасно з пунктів А і В, рухаються з початковими швидкостями 14,4 та 21,6 км/год і однаковим прискоренням 0,5 м/с^2 назустріч один одному. Через який час і на якій відстані від пункту А вони зустрінуться, якщо відстань між пунктами А і В дорівнює 150 м?
Допоможіть будь ласка
- 22.05.2017 18:12
- Физика
Ответы и объяснения 1
S₁=V₀₁*t+a*t²/2
Второй велосипедист до встречи проехал
S₂=V₀₂*t+a*t²/2
Общий путь:
S = S₁+S₂ = 150 м
S = (V₀₁+V₀₂)*t + a*t²
Найдем:
V₀₁+V₀₂=14,4+21,6=36 км/ч или 10 м/с
Получили квадратное уравнение:
150 = 10*t + 0,5*t²
1500=100*t+5*t²
t²+20t-300 = 0
t = 10 с - через 10 секунд встретились
S₁=V₀₁*t+at²/2 = (14,4*1000/3600)*10+0,5*10²/2 = 65 м - место встречи от пункта А
- 23.05.2017 15:23