1. Плоский повітряний конденсатор має відстань між пластинамит 2.4 мм. На скільки треба розсунути пластини конденсатора при опусканні його у воду, щоб ємкість конденсатора не змінилася?
2. З якою силою взаємодіють два точкові заряди +20 нКл і -90 нКл, що знаходяться на відстані 81 см в маслі?
- 19.09.2018 11:19
- Физика
Ответы и объяснения 1
1. d= 2.4 мм =0,0024 м, С=С1, ε= 81. Δd1-?
ε0S/d=εε0S/d1,
1/d=ε/d1,
d1=ε*d,
d1=81*0,0024,
d1=0,1944 м
Δd1= d1-d.
Δd1=0,1944-0,0024=0,192 м.
2. q1=20 нКл=20*10^-9Кл, q2= -90 нКл=-90*10^-9Кл, r= 81 см=0.81м, ε=2,5. F-?
F=k |q1|*|q2|/(εr^2).
F=9*10^9*20*10^-9*90*10^-9/(2,5*0,81^2)=9876*10^-9 Н≈10*10^-6 Н.
- 20.09.2018 15:44