Дві однакові невеликі кульки, кожна з яких має масу 5 г, підвішені в одній точці на шовкових нитках завдовжки 40 см кожна. Які однакові заряди необхідно передати кулькам, щоб їхні нитки утворили з вертикаллю кут 30 градусів?
- 11.01.2018 04:04
- Физика
Ответы и объяснения 1
На каждый заряд действует три силы
Fт=m*g Fк=k*q1*q2/R^2 и Fн=m*g*cosa
из условия равновесия
m*g*tga=k*Q^2/R^2
R=2*L*sina
m*g*tga=k*Q^2/4*L^2*sin²a
Q=2*L*sina*√m*g*tga/k=0.4*√5*10^-3*10*0,59/9*10^9=
- 12.01.2018 21:46