Якщо розтягувати пружину силою 10 її довжина дорівнює 16 см. Якщо розтягувати пружину силою 30 Н її довжина 20 см. Яка довжина недеформованої пружини
- 17.12.2017 05:43
- Физика
Ответы и объяснения 1
По закону Гука сила сила пропорційна деформації
F=k·Δx
При зростанні сили
30-10=20 Н
деформація пружини
Δx=0.2-0.16=0.04 м
Знаходимо коефіцієнт жорсткості
k20=k·0.04
k=500 Н/м
Одержуємо рівняння
F=500·Δx
Або
10=500·Δx
Δx=0.02 м
Виходить, що пружина мала довжину
L=0.16-0.02
L=0.14 м
Довжина пружини була 14 см
Це ж саме одержимо для 30 Н
30=500·Δx
Δx=0.06
L=0.2-0.06
L=0.14 м
L=14 см
- 18.12.2017 17:50