Знайти внутрішній опір та ЕРС джерела струму,якщо при илі струму 30 А потужність у зовнішньому колі дорівнює 180 Вт,а при силі струму 10 А ця потужність =100 Вт
- 11.06.2017 21:11
- Физика
Ответы и объяснения 1
Дано
P1-180В
I1=30А
Р2=100Вт
I2=10А
______
r-?
E-?
Розвязок
P=I^2R
R=P/I^2
R1=180/30*30=0,2 Ом
R2=100/10*10=1 Ом
За формулою Ома у замкниному колі
I1=E/(R1+r)
I2=E/(R2+r)
E=I1(R1+r)
E=I2(R1+r)
I1(R1+r)=I2(R1+r)
I1R1+I1r=I2R2+I2r
I1r-I2r=I2R2-I1R1
r=(I2R2-I1R1)/(I1-I2)
r=(10*1-30*0,2)/(30-10)=(10-6)/20=4/20=1/5 Ом
E=I1r+I1R1
E=30*1/5+30*0,2=5+5=10 В
- 13.06.2017 00:46