З пункта А в пункт Б вийшов пішохід. через 3 години йому назустріч виїхав велосипедист. відстань між пунктами А і Б дорівнює 44 км відомо що швидкість велосипедиста на 8 км/год більша за швидкість пішохідна. знайти швидкість велосипедист і пішохіда якщо до зустрічі пішохід був у дорозі 5 годин.
- 27.05.2018 15:38
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
V₁ = х км/час
t₁ = 5 часов
S₁ = 5x км
Велосипедист :
V₂ = (x + 8) км/ч
t₂ = 5 - 3 = 2 часа
S₂ = 2(x+8) км
По условию S = S₁ + S₂ = 44 км ⇒ уравнение:
5х + 2(х + 8) = 44
5х + 2х + 16 = 44
7х + 16 = 44
7х = 44 - 16
7х = 28
х = 28 : 7
х = 4 (км / ч) V₁
V₂ = 4 + 8 = 12 (км/ч )
Проверим:
5 * 4 + (5 - 3) * 12 = 20 + 2 *12 = 20 + 24 = 44 (км) S
Ответ : 4 км/ч скорость пешехода, 12 км/ч скорость велосипедиста.
- 28.05.2018 00:45