Басейн можна наповнити одою через дві труби. протягом 7 годин басейн наповнювали через першу трубу, а потім відкрили й другу трубу. Через 2 години після цього басейн був наповнений. За скільки годин можна наповнити басейн через першу трубу, якщо для цього потрібно на 4 години більше, ніж для того, щоб наповнити басейн через другу трубу?
- 05.06.2018 17:06
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
х – 1 труба, у – 2 труба
9х+2у=1
1/х-1/у=4
у = (1 - 9х)/2
(у – х)/ху=4
у – х=4ху
(1 - 9х)/2 –х = 4х(1 - 9х)/2 (*2)
1 - 9х - 2х = 4х - 36х²
36х² -15х+1=0
х = (15 +/- √225-4*36)/2*36 = (15 +/- 9)/72
х, = 1/3
х" = 1/12
1:1/3=3 годины (не подходит по условию задачи).
1:1/12=12 годин
Ответ: 12 годин.
- 06.06.2018 07:58