За якого значення х числа х-7; х+5; 3х+1 будуть послідовними членами геометричних прогресії ?
- 25.01.2018 20:00
- Алгебра
Ответы и объяснения 2
b2=x+5
b3=3x+1
По свойству геометрической прогрессии:
х+5 3х+1
------- = -------
х–7 х+5
(х+5)^2=(х–7)(3х+1)
х^2+10х+25=3х^2+х–21х–7
2х^2–30х–32=0 |:2
х^2–15х–16=0
х1+х2=15
х1•х2=–16
х1=16; х2=–1
При х=16:
b1=9; b2=21; b3=49; q=7/3
При х=–1:
b1=–8; b2=4; b3=–2; q=–1/2
- 26.01.2018 11:29
- 27.01.2018 17:46