Вкладник поклав до банку 5000 гривень .за перший рік йому було нараховано певний відсоток річних а другого року банківський відсоток було зменшено на 2 вітсотки у кінці другого року на рахунку було 5940 грн скільки відсотків становила банківська ставка у перший рік?
- 07.03.2018 05:58
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
Пусть банк начислял за 1-й год к%. Тогда через год на счету будет 5000(1+0,01к) грн. За второй год начислил (к-2)% и на счету уже станет 5000(1+0,01к)(1+0,01к-0,02) грн. Эта сумма по условию есть 5940 грн.
Решаем уравнение: 5000(1+0,01к)(1+0.01к-0,02)=5940
Для удобства обозначим у=1+0,01к, где у>0
5000у(у-0,02)=5940
у² - 0,02у - 1,188 = 0
D=4,7524
у=1,1.
Значит, 0,01к=0,1
к=10%
Ответ: 10%
- 08.03.2018 19:56