Автобус вирушив з міста А до міста В, відстань між якими становить 150 км. Через 30 хв із міста А до міста В тією самою дорогою вирушив автомобіль, швидкість якого в раза більша за швидкість автобуса. Скільки часу (у год) витратив на дорогу з міста А до міста В автомобіль, якщо він прибув до міста В одночасно з автобусом? Уважайте, що автобус та автомобіль рухалися зі сталими швидкостями.
- 25.09.2018 07:33
- Математика
Ответы и объяснения 1
30 хв. = 30/60 = 0,5 год.
Нехай швидкість автобуса = х км/год, тоді:
швидкість автомобіля = 1,2х км/год
автобус проїде весь шлях за год
автомобіль проїде весь шлях за год
Складаємо рівняння за умовю:
(км/год) - швидкість автобуса
50 * 1,2 = 60 (км/год) - швидкість автомобіля
150 : 60 = 2,5 (год) - проїде автомобіль весь шлях
Відповідь: 2,5 години.
- 26.09.2018 16:07