Відстань між двома містами поїзд здолав за 9 год а легковій автомобіль за 7 год знайти швидкість поїзда і швидкість легкового автомобіля якщо швидкість поїзда менша на 18км за год а відстань між містами залізницею і по шоссе однакові
- 15.09.2018 19:32
- Математика
Ответы и объяснения 1
х/7 - х/9 = 18
Приводим обе части уравнения к общему знаменателю 7*9=63
9х - 7х = 18 * 63
2х = 1134
х = 1134 : 2
х = 567 (км) - расстояние между городами
567/9 = 63 (км/ч) - скорость поезда
567/7 = 81 (км/ч) - скорость легкового автомобиля
2 способ. Составим систему уравнений.
х (км/ч) - скорость поезда, у (км/ч) - скорость автомобиля
у - х = 18
9х = 7у
-----------------
х = у - 18
9 * (у - 18) = 7у
9у - 162 = 7у
9у - 7у = 162
2у = 162
у = 81 (км/ч) - скорость легкового автомобиля
81 - х = 18
х = 81 - 18
х = 63 (км/ч) - скорость поезда
Вiдповiдь: 63 км/год; 81 км/год.
- 16.09.2018 21:52