Для переможців шкільної олімпіади з математики купили 5наборів олівців і 8книжок за одною ціною.Скільки заплатили за книжки та набори олівців окремо,якщо вартість усієї покупки становить 468 грн? Задача2: Умова задачі та сама,тільки запитання інше.Скільки заплатили за книжки та олівці окремо,якщо вартість книжок на 108грн.більша за вартість олівців? Зістав дві задачі ,у чому відмінність?Як вона вплине на розвязання задачі 2?
- 08.08.2018 10:15
- Математика
Ответы и объяснения 1
НЕхай вартість олівців Х
5х-вартість п"яти наборів 468-5х вартість восьми книжок
книжки дорожчі за олівці на 108 грн
468-5х=5х+108
-5х-5х=108-468
-10х=-360
х=36 вартість одного набору олівців
5х=36х*5=180 вартість за всі набори олівців
вартість за книжки становитиме 468-5х=468-180=288
Отже за олівці заплатили 180грн за книжки 288грн
Так само складаємо другий варіант задачі,в якому позначимо Х-вартість однієї книжки 8х вартість всіх книжок
468-8х вартість олівців
рівняння
468-8х=8х-108
-8х-8х=-108-468
-16х=-576
х=36 вартість однієї книжки
8х=8*36=288 заплатили за книжки
468-288=180 заплатили за олівці
Відмінність у вираженні в першому випадку вартості набору олівців
в другому випадку ми знаходимо артість однієї книжки
- 09.08.2018 10:34