Перыметр чатырохвугольніка ройны 44дм. Лінія, што злучае дзве супрацьлеглыя вяршыні . дзеліць яго на два трохвугольнікі, перыметр якіх роўны 34 дм і 26 см. Знайдзі даўжыню гэтай лініі?
- 27.07.2018 05:27
- Математика
Ответы и объяснения 1
26см=2,6дм
Нехай х-даўжыню гэтай лініі, тогда :
34-х+2,6-х=44
31,4-2х=44
2х=31,4+44
2х=75,4
х=37,7(дм)
- 28.07.2018 00:50