Агульная даўжыня кантаў прамавугольнага паралелепіпеда роўная 612 м. Адзін з кантаў на 54 м меншы за другі і на 30 м большы за трэцію Знайдзіце вымярэнні паралелепіпеда.
- 27.09.2018 13:49
- Математика
Ответы и объяснения 1
Если правильный перевод:
агульная-общая
канты-ребра, то:
Длина - х м }
Высота - (х-54)м } 612м
Ширина - (х-54-30)=(х-84)м }
У параллелепипеда 4длины,4ширины,4высоты
Уравнение:
4(х+х-54+х-84)=612
4х+4х-216+4х-336=612
12х=1164
х=97(м) - длина
97-54=43(м) - высота
43-30=13(м) - ширина
- 28.09.2018 04:45