Який об’єм вуглекислого газу виділиться при взаємодії 160 мл 6%го розчину оцтвої кислоти густиною 1.25 г/мл з натрій карбонатом?
- 14.10.2017 09:49
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
Vр(CH3COOH) = 160 мл
ω(СН3СООН) = 6% або 0,06
ρ(СН3СООН) = 1,25 г/мл
Знайти:
V(CO2)-?
Розв'язок.
m(CH3COOH) = Vp(CH3COOH)*ω(CH3COOH)*ρ(CH3COOH) =
= 160 мл*0,06*1,25 г/мл = 12 г
М(СН3СООН) = 60 г/моль
n(CH3COOH) = m/M = 12 г/60 г/моль = 0,2 моль
Na2CO3 + 2CH3COOH = 2CH3COONa + CO2 + H2O
З рівняння реакції бачимо, що n(CO2) = 0,5n(CH3COOH)
n(CO2) = 0,5*0,2 моль=0,1 моль
V(CO2) = n(CO2)*Vm = 0,1 моль*22,4 л/моль = 2,24 л
Відповідь: 2,24 л
- 15.10.2017 07:03