Знайдіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо при згорянні 4,4 г його утворюється 6,72л вуглекислого газу (н.у) і 7,2 г води. Відносна густина вуглеводню за киснем 1,375(50 балов)
- 04.03.2018 08:05
- Химия
Ответы и объяснения 2
m(CxHyOz) = 4.4 g
V(CO2) = 6.72 L
m(H2O) = 7.2 L
D(O2) = 1.375
------------------------
CxHyOz-?
M(CxHyOz) = D(O2) * 32 = 1.375 * 32 = 44 g/mol
n(CO2) = V(CO2) / Vm = 6.72 / 22.4 = 0.3 mol
n(C) = n(CO2) = 0.3 mol
n(C) = 0.3 mol
M(C) = 12 g/mol
m(C) = n*M = 0.3 * 12 = 3.6 g
M(H2O) = 18 g/mol
n(H2O) = m/M = 7.2 / 18 = 0.4 mol
n(H2) = 2n(H2O)
n(H2) = 2*0.4 = 0.8 mol
M(H) = 1 g/mol
m(H) = n*M = 0.8 * 1 = 0.8 g
Определяем находиться ли здесь кислород по массе?
m(O2) = m(CxHyOz) - (m(C) + m(H) ) = 4.4 - ( 3.6 + 0.8 ) = 0 g
В этом соединения атом кислорода отсутствует, ==> CxHy
CxHy = 0.3 : 0.8 = 3 :8
C3H8 - ПРОПАН
M(C3H8) = 12*3 + 1*8 = 44 g/mol
ответ ПРОПАН
- 05.03.2018 13:50
m(ВВ) = 4,4 г
V(CO2)= 6,72 л
m(H2O) =7.2 г
D(O2)=1.375
Знайти
Формулу ВВ -?
Розв'язок.
При спалюванні вуглеводню отримуємо СО2 та Н2О, до складу вуглеводню Оксиген не входить. Знаходимо кількість Карбону та Гідрогену:
n(C)=n(CO2) = 6,72 л/22,4 л = 0,3 моль
n(H)=2n(H2O)
n(H2O) = m/M = 7,2 г/18 г/моль = 0,4 моль
n(H2)=2*0,4 моль = 0,8 моль
С:Н = 0,3:0,8 = 3:8
Таким чином, простіша формула вуглеводню С3Н8
Розрахуємо молярну масу вуглеводню за відносною густиною за киснем
M(BB) = D(O2)*M(O2)= 1,375*32 г/моль = 44 г/моль
Розрахуємо молярну масу простішої формули вуглеводню:
М(С3Н8) = 12*3+8*1 = 44 г/моль
Отже, простіша формула є істиною.
Відповідь: С3Н8
- 06.03.2018 06:30