1. Укажіть рівняння реакції, з допомогою якої можна одержати луг:
а) CuCl2 + 2NaOH → Cu (OH) + 2NaCl
б) Ba + H2O → Ba (OH) + H2
в) Fe (NO3)+ 2KOH → Fe (OH)2 + 2KNO3
2. Укажіть пару солей, в якій обидві солі нерозчинні:
а) ВаСl2, NaNO3;
б) КСl, Na2SiO3;
в) AgCl, BaSO4.
3. Дано рівняння реакції:
Cu + 2AgNO3 Cu(NO3)2 + 2Ag
Ця реакція можлива, тому що:
а) менш активний метал витісняє з розчину солі більш активного металу;
б) більш активний метал витісняє з розчину солі менш активного металу;
в) мідь реагує з нітратами.
4. У результаті взаємодії аргентум(І) нітрату масою 17 г із хлоридною кислотою випадає осад масою:
а) 12,5 г;
б) 14 г;
в) 14,35 г.
5. Унаслідок сильного нагрівання нерозчинних у воді основ утворюються:
а) нова основа й вода;
б) луг і вода;
в) оксид і вода.
6. Гідроксиди складу Ме(ОН)3 утворюються металами:
а) Аl, Fe, Сr;
б) Na, Mg, Са;
в) К, Zn, Ag.
7. Який об'єм газу (н. у.) виділиться в результаті остаточного розчинення кальцій карбонату масою 20 г у хлоридній кислоті?
8. Здійсніть перетворення:
Ca → CaO → Ca (OH)2 → Ca3 (PO4)2
Сa (NO3)2
9. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень для одержання ортофосфатної кислоти з фосфору.
10. Двовалентний метал масою 1,2 г без залишку розчинився в хлоридній кислоті. При цьому витратилася кислота масою 3,65 г. Визначте цей елемент.
- 21.09.2018 00:56
- Химия
Ответы и объяснения 2
б) Ba + 2H2O = Ba (OH)2 + H2
2. Укажіть пару солей, в якій обидві солі нерозчинні:
в) AgCl, BaSO4.
3. Дано рівняння реакції:
Cu + 2AgNO3 Cu(NO3)2 + 2Ag
Ця реакція можлива, тому що:
б) більш активний метал витісняє з розчину солі менш активного металу;
4. У результаті взаємодії аргентум(І) нітрату масою 17 г із хлоридною кислотою випадає осад масою:
Дано:
m(AgNO3)=17 r
Знайти:
m(AgCl)-?
M(AgNO3)= 170 г/моль
n(AgNO3) = m/M = 17г/170 г/моль =0,1 моль
M(AgCl) = 143.5 г/моль
AgNO3 + HCl = AgCl + HNO3
З рівняння реакції бачимо, що n(AgCl)=n(AgNO3)= 0,1 моль
m(AgCl) = n*M = 0,1 моль*143,5 г/моль = 14,35 г
в) 14,35 г.
5. Унаслідок сильного нагрівання нерозчинних у воді основ утворюються:
в) оксид і вода.
6. Гідроксиди складу Ме(ОН)3 утворюються металами:
а) Аl, Fe, Сr;
7. Який об'єм газу (н. у.) виділиться в результаті остаточного розчинення кальцій карбонату масою 20 г у хлоридній кислоті?
Дано:
m(CaCO3)= 20 r
Знайти:
V(CO2)-?
n(CaCO3)= m/M = 20 г/100 г/моль = 0,2 моль
СaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2
З реакції бачимо, що n(CO2)=n(CaCO3) = 0,2 моль
V(CO2) = n*Vm = 0,2 моль*22,4 л/моль = 4,48 л
Відповідь,4,48 л
8. Здійсніть перетворення:
Ca → CaO → Ca (OH)2 → Ca3 (PO4)2 → Сa (NO3)2
2Ca + O2 = 2CaO
CaO + H2O = Ca(OH)2
3Ca(OH)2 + 2H3PO4 = Ca3(PO4)2 + 6H2O
Ca3(PO4)2 + 3Ba(NO3)2 = 3Ca(NO3)2 + Ba3(PO4)2↓
9. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень для одержання ортофосфатної кислоти з фосфору.
4P+5O2 = 2P2O5
P2O5 + 3H2O = 2H3PO4
10. Двовалентний метал масою 1,2 г без залишку розчинився в хлоридній кислоті. При цьому витратилася кислота масою 3,65 г. Визначте цей елемент.
Дано:
m(Me)=1,2 г
m(HCl) = 3,65 г
Знайти:
Ме-?
M(HCl) = 36,5 г/моль
n(HCl) = m/M = 3,65 г/36,5 г/моль = 0,1 моль
Мe + 2HCl = MeCl2 + H2
З рівняння реакції бачимо,що n(Me) = 0,5n(HCl)
n(Me) = 0,5*0,1 моль = 0,05 моль
М(Ме) = m/n = 1,2 г/0,05 моль = 24 г/моль ⇒ Mg
Відповідь: Mg
- 22.09.2018 07:07